Fundusz Solidarnościowy

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO.
Fundusz Solidarnościowy – Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2023. DOFINANSOWANIE – 261 188,40 ZŁ.

Super wiadomość! 🤗 Obóz socjoterapeutyczny w Węgierskiej Górce już od poniedziałku!

Już w najbliższy poniedziałek 25.07.2022 wyruszamy na obóz socjoterapeutyczny do Węgierskiej Górki w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem „Latem wyskocz z dziupli”

Uczestnikami obozu są dzieci i młodzież o szczególnych potrzebach, z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, z rodzin dysfunkcyjnych z miasta Wodzisławia Śl. oraz członków Stowarzyszenia Przy dziupli. Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Relacje z obozu będą na bieżąco pojawiały się na naszym facebooku – link.

Stowarzyszenie Przy Dziupli zaprasza KAŻDEGO mieszkańca terenu LGD Morawskie Wrota do projektu 😊🙌

Zadanie pn. „Kolorowe Ogrody dla każdego – dla młodszego
i starszego” dofinansowano w ramach Projektu grantowego pt.:
„Kontakty ponad Barierami-edukacja tworząca więzi międzypokoleniowe oraz działania aktywizujące mieszkańców.”

➡ Projekt i realizacja ogrodu na Podbuczu
➡ Warsztaty z ogrodnikiem:
9.07.2022, 16.07.2022, 23.07.2022

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona !
Zachęcamy do zapisów !

Szczegóły i zapisy pod numerem
tel. 506 318 599

Pierwsze spotkanie sieciujące w ramach projektu Nie jesteś sam finansowanego z programu Aktywni Obywatele przez Islandię Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy gościli dziś na pierwszym spotkaniu sieciującym w ramach projektu Nie jesteś sam finansowanego z programu Aktywni Obywatele przez Islandię Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG. Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Ośrodków Wsparcia oraz organizacji pozarządowych zawiązanych z terapią i rehabilitacją osób niepełnosprawnych uczestniczyli w seminarium szkoleniowym pt.: Niepełnosprawny aktywny. Było to spotkanie obfitujące w wiedzę; dzielenie się dobrymi praktykami, tworzenie sieci kontaktów oraz wypracowanie współpracy i wspólnych kierunków działań. Mamy nadzieję na jeszcze nie jedno spotkanie. Dziękuję Centrum Dzwoni z Bytomia pani Emilia Burnat oraz POW Połomia – Wojciech Niemiec za prowadzenie.

Stowarzyszenie „Przy dziupli” pomaga dzieciom z autyzmem i zespołem Aspergera – Artykuł tuWodzisław.pl

Przygotowanie osób z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami oraz szczególnymi potrzebami do samodzielnego reprezentowania własnych interesów, potrzeb i problemów – to główne założenie projektu „Nie jesteś sam” realizowanego przez Stowarzyszenie “Przy Dziupli”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy oraz finansowany z funduszy EOG rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku i potrwa do 31.10.2022r. Dofinansowany został kwotą 30000 euro.

Takimi słowami wstępu wita artykuł o nas na stronie tuWodzisław.pl, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy! Dalsze informacje, opis działań i założeń zawartych w projekcie “Nie jesteś sam” są dostępne w artykule klikając tutaj, lub w link widoczny poniżej ⬇.

Odnośnik to pełnego artykułu – https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,stowarzyszenie-przy-dziupli-pomaga-dzieciom-z-autyzmem-i-zespolem-aspergera,wia5-3266-25083.html

Artykuł Radio 90 o naszym projekcie „Nie jesteś sam”.

Polecamy Wam artykuł Radio 90 w którym dowiecie się szerzej o naszym projekcie „Nie jesteś sam”.

Projekt ma na celu nauczenie osób z autyzmem w tym z zespołem Aspergera samodzielności. Ma to być przygotowanie ich do reprezentowania własnych interesów, potrzeb i problemów.

Aby zobaczyć artykuł kliknij tutaj lub w link poniżej.

https://www.radio90.pl/chca-pomoc-osobom-z-zespolem-aspergera-w-wodzislawu-ruszyl-projekt-nie-jestes-sam.html

Zmień rozmiar czczionki