Program „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2024

Stowarzyszenie po raz kolejny realizuje również zadanie w ramach programu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami – edycja 2024”

POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

Kochani! Jak co roku zachęcamy do wsparcia naszego stowarzyszenia. Dzięki Wam będziemy nadal się rozwijać i dbać o naszych podopiecznych !!Podaruj nam 1,5 % a my wykorzystamy go najlepiej jak się da !!

Kolejne zadania przed nami !

Po raz kolejny bierzemy udział w realizacji programu Asystent Osobisty Osoby z niepełnosprawnościami – edycja 2024. W tym roku udało nam się uzyskać fundusze w wysokości 574245,01 zł. Program finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Fundusz Solidarnościowy

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO.
Fundusz Solidarnościowy – Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2023. DOFINANSOWANIE – 385 224,40 ZŁ.

Super wiadomość! 🤗 Obóz socjoterapeutyczny w Węgierskiej Górce już od poniedziałku!

Już w najbliższy poniedziałek 25.07.2022 wyruszamy na obóz socjoterapeutyczny do Węgierskiej Górki w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem „Latem wyskocz z dziupli”

Uczestnikami obozu są dzieci i młodzież o szczególnych potrzebach, z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, z rodzin dysfunkcyjnych z miasta Wodzisławia Śl. oraz członków Stowarzyszenia Przy dziupli. Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Relacje z obozu będą na bieżąco pojawiały się na naszym facebooku – link.

Stowarzyszenie Przy Dziupli zaprasza KAŻDEGO mieszkańca terenu LGD Morawskie Wrota do projektu 😊🙌

Zadanie pn. „Kolorowe Ogrody dla każdego – dla młodszego
i starszego” dofinansowano w ramach Projektu grantowego pt.:
„Kontakty ponad Barierami-edukacja tworząca więzi międzypokoleniowe oraz działania aktywizujące mieszkańców.”

➡ Projekt i realizacja ogrodu na Podbuczu
➡ Warsztaty z ogrodnikiem:
9.07.2022, 16.07.2022, 23.07.2022

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona !
Zachęcamy do zapisów !

Szczegóły i zapisy pod numerem
tel. 506 318 599

Pierwsze spotkanie sieciujące w ramach projektu Nie jesteś sam finansowanego z programu Aktywni Obywatele przez Islandię Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy gościli dziś na pierwszym spotkaniu sieciującym w ramach projektu Nie jesteś sam finansowanego z programu Aktywni Obywatele przez Islandię Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG. Dyrektorzy, kierownicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Ośrodków Wsparcia oraz organizacji pozarządowych zawiązanych z terapią i rehabilitacją osób niepełnosprawnych uczestniczyli w seminarium szkoleniowym pt.: Niepełnosprawny aktywny. Było to spotkanie obfitujące w wiedzę; dzielenie się dobrymi praktykami, tworzenie sieci kontaktów oraz wypracowanie współpracy i wspólnych kierunków działań. Mamy nadzieję na jeszcze nie jedno spotkanie. Dziękuję Centrum Dzwoni z Bytomia pani Emilia Burnat oraz POW Połomia – Wojciech Niemiec za prowadzenie.

Zmień rozmiar czczionki